ad

سیمبیان

سیمبیان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادمقدمه‌ای بر symbianویرایش

سیمبیان یک سیستم عامل منبع بسته موبایل بود و محاسبات پلتفورم و حفظ حالت کنونی برای گوش

سیمبیان - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادمقدمه‌ای بر symbianویرایش

سیمبیان یک سیستم عامل منبع بسته موبایل بود و محاسبات پلتفورم و حفظ حالت کنونی برای گوشی‌های هوشمند به وسیله شرکت Accenture طراحی شده بود.

سیمبیان در اصل توسط Symbian Ltd. ساخته شد. به عنوان یک نسل از Psion's EPOC به‌طور انحصاری بر روی پردازنده‌های ARM اجرا می‌شوند اگر چه پورتهای انتشار نیافته X86 وجود نداشت. شکل فعلی پلتفورم سیمبیان منبع باز توسط بنیاد سیمبیان در سال ۲۰۰۹ توسعه یافت و جانشین سیستم عامل اصلی سیمبیان شد.

سیمبیان توسط مارکهای بزرگ تلفن همراه مانند: سامسونگ، موتورولا، سونی اریکسون و از همه بالاتر مورد استفاده نوکیا قرار گرفت. این (سیمبیان) محبوب‌ترین سیستم عامل گوشی‌های هوشمند متوسط سرار جهان تا پایان سال ۲۰۱۰ بود تا زمانی که اندروید از آن (سیمبیان) پیشه گرفت.

سیمبیان از استفاده از پلتفورم S60 ساخته توسط نوکیا به شهرت رسید و یرای اولین بار در سال ۲۰۰۲ منتشر شد و بیشتر گوشی‌های هوشمند نوکیا را نیرومند کرد.UIQ یکی دیگر از پلتفورم سیمبیان که به موازات زد اما این دو سیستم عامل با هم سازگار نیستند. Symbian^3 رسماً در Q4 2010 به عنوان جانشین S60 و UIQ معرفی شد، برای اولین بار در نوکیا N8 استفاده شد، برای استفاده از یک پلتفورم واحد برای سیستم عامل. در ماه مه ۲۰۱۱ به روزرسانی سیمبیان انا رس...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
fa [dot] m [dot] wikipedia [dot] org/wiki/سیمبیان
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.283
×
Download