ad

رشوه ای که سومالی برای قطع رابطه با ایران گرفت

سومالی در ماه جاری میلادی و در همان روزی که اعلام قطع روابط با ایران کرد، مبلغی معادل 50 میلیون دلار از عربستان سعودی دریافت کرده است

سومالی در ماه جاری میلادی و در همان روزی که اعلام قطع روابط با ایران کرد، مبلغی معادل 50 میلیون دلار از عربستان سعودی دریافت کرده است
رشوه ای که سومالی برای قطع رابطه با ایران گرفت اتاق خبر 24: 

طبق اسنادی که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته است، سومالی در ماه جاری میلادی و در همان روزی که اعلام قطع روابط با ایران کرد، مبلغی معادل 50 میلیون دلار از عربستان سعودی دریافت کرده است.

بنا به گفته این گزارش، دولت سومالی اعلام کرده است که هیچ ارتباطی بین حمایت‌های مالی عربستان سعودی و تصمیم دیپلماتیک این کشور برای قطع روابط با ایران وجود ندارد.

رویترز گزارش کرد که وزارت خارجه عربستان به درخواست این خبرگزاری برای اظهارنظر درباره این خبر پاسخ نداده است اما دیپلمات‌ها می‌گویند که این جدیدترین نشانه از حمایت‌هایی است که عربستان به کشورهای دیگر ارائه داده است تا حمایت منطقه‌ای علیه ایران را جلب کند.

یک دیپلمات در اینباره می‌گوید: «سعودی‌ها در حال حاضر به دنبال جلب حمایت کشورها از طریق حمایت‌های مالی و استدلال عدم دخالت در این کشورها می‌باشد».

رویترز گزارش کرد، یک سند از سفارت عربستان در نایروبی به سفارت سومالی در پایتخت کنیا نشان می‌دهد که عربستان متعهد شده است که 20 میلیون دلار در حمایت از بودجه سومالی و 30 میلیون دلار دیگر در بخش سرمایه‌گذاری در سومالی ارائه کرده است.

طبق این سند که به تاریخ 7 ژانویه یعنی همان روزی برمی‌گردد که سومالی روابط خود را با تهران قطع کرد، این مبلغ توس...

مشاهده مطلب کامل در سایت منبع
otaghkhabar24 [dot] ir/news/32020
ad

مطالب خواندنی

مطالب تصادفی

ad
0.292
×
Download